Reflü Hastalığı için Doğal Tedavi Yöntemleri


Uzman bir doktor tarafından teşhis edilmiş reflü hastalığınız varsa, hastalığın tedavisinde, evde yapabileceğiniz ya da her aktarda bulabileceğiniz bitkisel karışımları kullanabilirsiniz. İşte iki öneri:

Ballı Kudret Narı Macunu:
Ballı kudret narı macununun içerisinde, propolis, günlük (sığala) ve polenin olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu karışımı, sabah ve akşam, aç karnına, yemeklerden önce bir tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz. Unutmayınız ki şikayetleriniz azalsa bile karışımı en az 2-3 ay kullanmaya devam etmenizde fayda var.

Zeytinyağlı Kudret Narı:
Zeytinyağlı kudret narı elde edilirken, çekirdekleri alınmış ve küçük parçalara ayrılmış kudret narı meyvesi, zeytinyağında bekletilerek çözülmesi sağklanır. Böylece doğal antibiyotik ve yara kapatıcı özelliği artar. Bu karışım özellikle mide asidini dengeler.

Aktarlarda kolayca bulunabilecek ham kudret narının şifalı olabilmesi için en az 6 ay (ideal olan süre 2 yıl) zeytinyağında bekletilmesi gerekir. Zeytinyağlı kudret narını alırken, eğer ambalajın üzerinde bekletilme süresi yazılmamışsa, aldığınız aktara bu sürenin ne kadar olduğunu mutlaka sorun. Zeytinyağlı kudret narının, sabah ve akşam aç karnına, birer tatlı kağığı alnıması önerilir. Eğer yemek borusunda oluşmuş ülseriniz varsa ,yemeklerden sonra da yarım tatlı kaşığı alabilirsiniz.

Zeytinyağlı kudret narının tadı ve kokusu size ağır geliyorsa ,tavsiye edilmemekle birlikte bir-iki damla limon sıkarak tüketebilirsiniz veya balla tatlandırarak kullanabilirsiniz.

Zeytinyağlı kudret narını, mide rahatsızlıklarının dışında da kullanabilirsiniz. Çok iyi bir yara ve yanık kapatıcı olan kudret narı, yara ve yanık tedavilerinde de kullanılabilir. Bu maksatlı kullanımlarda yara veya yanığın temiz olduğundan emin olun. Zeytinyağlı kudret narı, eski dönemlerde hekimler tarafından, savaş yaralarının tedavisinde kullanılmıştır. Öyle ki savaş halinde iyi temizlenmemiş yaraların, zeytinyağlı kudret narıyla çabucak iyileşip kapandığı, ancak bu hastaların daha sonra yara bölgesindeki kaşıntılardan şikayetçi oldukları tarihi vesikalara kaydedilmiştir.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Hastalıklar, Vitaller

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s